Hydrokoloidní krytí

Technologie hydrokoloidů je už dlouho považována za zlatý standard v oblasti hojení ran. ConvaTec nabízí hydrokoloid unikátního složení, který je tvořen zesíťovanou matricí, jejíž oka mají tvar medové plástve. Produkt je chráněn patentem. Jde o směs Natrium karboxymetylcelulózy, želatiny, pektinu a adhezivních polymerů. Při styku s exsudátem vytváří matrice gel. Gel s obsahem hydrokoloidů zabezpečí ideální vlhké prostředí se zachováním stále teploty, hypoxie a mírně kyselého pH, které podporuje autolytické čištění, povzbuzuje angiogenezi a granulaci.

GranuFlex®

GranuFlex® vytváří optimální vlhké prostředí, které podporuje hojení mírně až středně secernujících ran. Unikátní složení hydrokoloidu GranuFlex® pomáhá autolytickému čištění rány, podporuje granulaci a tím i hojení rány. GranuFlex® uklidňuje bolestivé rány a snadno se aplikuje i odstraňuje, čímž zajišťuje komfort a pohodlí pacienta. GranuFlex® může zůstat na ráně až 7 dnů bez výměny v závislosti na množství produkovaného exsudátu a tím je jeho použití v péči o rány ekonomicky výhodné.

GranuFlex® Extra Thin (extra tenký)

GranuFlex® Extra Thin vytváří vlhké prostředí, které podporuje rychlé hojení mírně secernujících ran. Vnější vrstva tvořená folií je vodě odolná, chrání ránu před bakteriemi a znečištěním a před mechanickým poškozením. GranuFlex® Extra Thin se dobře tvaruje a lze jej přistřihovat do žádaného tvaru a tak snadno ošetřovat rány i v problematických partiích.

GranuFlex® Signal™

GranuFlex® Signal™ poskytuje veškeré výhody, které očekáváte od hydrokoloidního krytí z rodiny GranuFlex®, navíc přináší zlepšení pro ještě snazší ošetřování ran:

*indikátor výměny krytí - zjednodušuje převazy rány samotným pacientům

*ztenčené okraje - zabezpečují lepší adhezi ke zdravé tkáni adhezi ke zdravé tkáni

*hladký vnější povrch s minimálním koeficientem tření – zabraňují předčasné výměně krytí

*anatomické tvary – umožňují snadnou aplikaci i na méně dostupná místa

 

Krytí Granuflex lze použít pod kompresí.

Navigace