Pěna

Pro mělké, secernující rány, které jsou infikované nebo jsou v riziku infekce použijte krytí se stříbrem AQUACEL™ Ag Foam. Pro hluboké, secernující rány, které jsou infikované nebo jsou v riziku infekce použijte krytí se stříbrem AQUACEL™ Ag jako primární krytí a jako sekundární krytí použijte pěnové krytí AQUACEL® Foam.

Aquacel™Ag Foam

Jediné pěnové krytí s obsahem stříbra, které nabízí výhody kontaktní vrstvy AQUACEL® Ag pro hojení rány, pohodlí měkké pěny a účinnost stříbrných iontů při ničení bakterií.

AQUACEL® Ag Foam obsahuje ionty stříbra, které ničí širokou paletu mikroorganizmů – včetně některých zvláště nebezpečných patogenů, které jsou resistentní vůči antibiotikům – a to do 30 minut po aplikaci a tuto antibakteriální schopnost si udržují po dobu až 7 dnů.

Toto pěnové krytí nabízíme ve variantách neadhezivních i adhezivních a ve tvaru paty a sacra. Krytí je 100% hrazené pojišťovnou do rozměru 10 x 10 cm na základě poukazu vystaveném specialistou.

Neadhezivní Aquacel™Ag Foam

Krytí je nelepivé, lze ho stříhat podle velikosti rány. Svrchní vrstva je voděodolná a zároveň umožňuje nadbytečné odpařování vlhkosti z rány.  Díky ní rovněž do rány neproniknou bakterie a viry. Pod svrchní vrstvou je pěna, která pojme nadbytečný výpotek z rány. Přímo na ráně je poslední vrstva Aquacel®, která při styku s výpotkem z rány gelovatí. Zachytí bakterie a stříbrné ionty pak bakterie zničí.

Na velkých plochách ho můžeme skládat vedle sebe. Krytí by mělo přesahovat ránu o cca 1 cm. Fixujeme ho po okrajích přilnavou páskou.

Adhezivní Aquacel™Ag Foam

Krytí je lepivé po okrajích. Má stejné složení jako neadhezivní forma a navíc je opatřeno okrajem z jemného silikonu. Ten krytí na ráně drží. Je jemný, hypoalergenní  a odpovídá barvě kůže. Vnitřní polštářek krytí by měl přesahovat ránu tak, aby se okraje přilepily mimo ránu.

 Je k dispozici v různých rozměrech a tvarech – například pro použití na patě nebo na zádech.

 

Aquacel® Foam

Aquacel® Foam je tvořena 3 vrstvami.

1. Vrchní ochranná krycí vrstva umožňuje vypařování nadbytečné vlhkosti a vytvoření bariéry odolávající vodě a zabraňující pronikání virů a bakterií.

2 . Jemná pěnová podložka zajišťuje komfort pacienta a absorbuje nadbytečný exsudát.

3. Vrstva AQUACEL® gelovatí při styku s exsudátem z rány a udržuje vlhké prostředí.

KAZUISTIKA

 

Versiva® XC™

Krytí Versiva® XC™ je tvořeno třemi základními vrstvami – vrchní pěnová vrstva krytá filmem, fixační hydrokoloidní vrstva a kontaktní Hydrofiber® vrstva. Složení krytí Versiva® XC™ spojuje jednoduchost pěny a výhody technologie Hydrofiber®. Kontaktní vrstva Hydrofiber® absorbuje exsudát včetně bakterií do unikátní vláknité struktury, kde následně dochází ke gelové blokaci. Má vys

okou absorpční a retenční schopnost. Exsudát neprosakuje do stran a nedochází k maceraci okolní tkáně. 

Navigace