Historie

Naše historické kořeny sahají hluboko do minulosti, kdy společnost Squibb prodávala dentální krycí materiál, který si uchovával svoji lepivost i na vlhkém a teplém povrchu. V této době používali stomici k přichycení stomických sáčků na tělo lepidla na bázi gumy a náplasti. Kromě toho, že tyto látky vyvolávaly kožní alergie a byly velice nepohodlné, byly často i nespolehlivé. Objevila se celosvětová potřeba změny. V roce 1978 byl ConvaTec ustanoven jako dceřiná společnost společnosti E. R. Squibb and Sons, Inc., a uvedl na trh hydrokoloidní stomickou podložku (podložka Stomahesive®) a jako první na světě také dvoudílný systém se stomickým sáčkem (nyní nazývaný Combihesive®). Tyto výrobky poskytovaly pacientům takové pohodlí a ochranu kůže, jaké byly dříve zcela nemyslitelné. Stomici zažívali novou svobodu a klid, předtím naprosto nepoznané. Odtud pochází naše pověst, jako společnosti měnící lidem život k lepšímu.

V roce 1982 jsme byli průkopníky v koncepci vlhkého hojení ran, k níž jsme přispěli naším krycím materiálem DuoDERM®Hydroactive® (GranuFlex). Byl to nejdůležitější počin v oboru ošetřování ran za dobu delší než jedno století. Tento hydrokoloid radikálně změnil způsob ošetřování ran a postavil nás do pozice důvěryhodných odborníků v tomto oboru. Od roku 1988 do roku 2007 jsme byli divizí zdravotnických prostředků společnosti Bristol-Myers Squibb – což je celosvětová farmaceutická společnost založená v roce 1887. V roce 2007 jsme byli jako jedni z prvních na světě, kteří začali řešit problém zvládání tekuté stolice a uvedli na trh výrobek Flexi-Seal® FMS, který zásadním způsobem zkvalitnil život lidem upoutaným na lůžku a nejen těm. Od roku 2009 jsme se stali samostatnou společností ConvaTec Česká republika s.r.o. Naše hodnoty se tímto krokem však nezměnily a zůstávají stejné: „prodloužit a zlepšit lidský život poskytováním kvalitních zdravotnických výrobků“.

Centrála ConvaTec sídlí ve městě Skillman ve státě New Jersey (USA), celosvětově má však společnost více než 3 000 zaměstnanců ve 100 zemích a poskytuje služby zákazníkům na šesti kontinentech. Jsme jednou z vedoucích společností v péči o stomie, v hojení ran a v oblasti zvládání stolice. Naše divize ConvaTec Wound Therapeutics™ (hojení ran) se řídí komplexním přístupem, který aplikuje nejnovější vědecké poznatky do každodenní reality péče o rány a kůži. Divize Chronic Care (péče o stomie) vyvíjí moderní výrobky a rozvíjí služby, které pomáhají stomikům v návratu k jejich obvyklým povinnostem a plnohodnotnému životu. V roce 2010 společnost ConvaTec uvedla na trh světovou novinku, která navrací stomikům pocit kontinence a to po dobu až 12 hod denně. Je to revoluční výrobek, který navrací stomiky do běžného života (pracovního, společenského, osobního)

Vysoká kvalita je neodmyslitelnou součástí každého našeho výrobku. Naše výrobní zařízení v Deeside ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska bylo jedním z prvních v Evropě v odvětví zdravotnických prostředků, které obdrželo známku kvality podle ISO 9001 v roce 2000. Naše výrobky pro stomiky, pro hojení ran a zvládání stolice mají podporu úspěšných klinických studií, získaných z velice přísných a rozsáhlých klinických testů.

Svojí silnou prodejní, marketingovou a distribuční infrastrukturou na všech hlavních světových trzích prokazujeme svou schopnost uplatnit naše inovační technologie rychle a v celém světě. Od koncepce až po distribuci je neocenitelnou součástí všech našich výrobků a služeb čestnost a poctivost, které do nich vkládáme.

1978 První stomický dvoudílný systém se sáčkem pro jedno použití
1981 První v automatizaci výroby stomických sáčků
1982 První hydrokoloidní krycí materiál DuoDERM®Hydroactive® (GranuFlex)
1991 První v ustavení Skupiny odborných služeb (Professional Service Group) pro odpovídání dotazů zákazníků v odvětví
1996 První krycí materiál s technologií – AQUACEL®Hydrofiber
2000 První v odvětví výroby zdravotnických prostředků v Evropě, kdo získal ISO 9001 certifikát kvality (Deeside, UK, výrobní závod)
2001 První v zavedení krycího materiálu s okrajem a vizuálním indikátorem změny –DuoDERM® Signal
2002

První v zavedení tvarovatelné konvexní stomické podložky usnadňující její aplikaci
První zavedení Adhezní technologie ve stomickém systému Esteem synergy™

2004 První v zavedení sáčku Esteem invisiclose a Esteem Synergy invisiclose s revolučním uzavíráním na suchý zip
2005

První krycí materiál se stříbrem Aquacel®Ag na českém trhu
První zavedení systému uzavírání sáčku invisiclose na dvoudílném systému

2006

První zavedení konvexní podložky na systému Adhezní technologie Esteem Synergy™
První uvedení GranuFlex® Signal™ se ztenčenými okraji a indikátorem výměny krytí na našem trhu

2007

První v zavedení ploché tvarovatelné stomické podložky a zavedení konvexní tvarovatelné podložky na dvoudílném systému
První zavedení jedinečného systému Flexi-Seal® FMS na zvládání tekuté stolice na našem trhu

2008

První uvedení na trh krytí Versiva® XC™ na našem trhu
První uvedení na trh prostředků na ošetřování okolí stomie s obsahem Aloe Vera pod názvem Sensi Care

2009 První v zavedení ploché tvarovatelné podložky s oválným otvorem pro lepší přilnutí ke stomii
2010

Uvedení nového dvoudílného systému pro stomiky NATURA® na český trh

První uvedení nového unikátního bezsáčkového výrobku Vitala®

 

Navigace