Hlavní přínosy v oblasti

První na světě jsme přišli s tvarovatelnou podložkou.

Co je dobré vědět o pokožce a podtékání?

Pokud podložka neodpovídá velikostí a tvarem Vaší stomii, může dojít ke vzniku mezery a následně ke špatnému přilnutí pomůcky. K poškození kůže většinou dochází v důsledku špatného utěsnění pomůcky v okolí stomie. Tyto mezery mezi stomií a pomůckou způsobují poškození pokožky v okolí stomie střevním obsahem. Kůže je pak zčervenalá a bolavá a její vyhojení může trvat dlouho.

Nepříjemným komplikacím lze předejít výběrem správné podložky. Na rozdíl od tradičních podložek Vám tvarovatelné podložky ConvaTec umožní dokonalé přilnutí podložky ke stomii. Tvarovatelná technologie zajistí jednoduché a bezpečné přilnutí podložky ke stomii bez vzniku mezer. Těsné přilnutí zabraňuje podtékání a pokožka zůstává zdravá.

Pokud se střevní obsah dostane do okolí stomie, může způsobit poškození kůže. Na obrázcích je vidět rozdíl mezi zdravou a poškozenou kůží v okolí stomie.

Tvarovatelná technologie ConvaTec® zabraňuje podtékání a chrání vaši kůži v okolí stomie.

Tvarovatelné podložky ConvaTec® jsou vyrobeny tak, aby dokonale a bezpečně přilnuly k Vaší stomii. Těsné přilnutí zabraňuje podtékání a pokožka zůstává zdravá. Používání je jednoduché, nepotřebujete žádnou těsnící pastu a otvor pro stomii vytvarujete velmi snadno prsty.

Po nasazení podložky zajistí jedinečná Technologie tvarové paměti® jemné a těsné přilnutí k okrajům vaší stomie.

Tvarovatelná technologie používá hmotu Durahesive®, která zajistí vytvoření manžetky. Manžetka dokonale, ale jemně obemkne vaši stomii a střevní obsah se tak nedostane k pokožce.

Plochá tvarovatelná podložka je určena pro stomie vyčnívající nad stěnu břišní alespoň 0,5 cm.

Podložka s harmonikovým kroužkem

Podložka s harmonikovým kroužkem se nabízí hned ve více variantách – plochá tvarovatelná, konvexní a flexibilní. Její předností je, že má zabudovaný harmonikový kroužek, který má za cíl usnadnit nasazování sáčku na podložku. Vhodná je především v pooeračním období, kdy je okolí stomie velmi citlivé. Harmonika umožňuje jemnější nasazení sáčku tak, že na není vyvíjen příliš velký tlak na stěnu břišní, který by mohl být nepříjemný. Pomůže i stomikům, kteří mají sníženou citlivost prstů a těm, kteří mají problémy s nasazováním sáčku na podložku. Vhodná je i v případě, že o stomii pečuje druhá osoba.

Podložky lze použít pro kolostomii, ileostomii i urostomii. Na podložku se pomocí přírubového kroužku nasadí sáček uzavřený, výpustný nebo urostomický.

Krycí materiál Hydrofiber®

Hydrofiber® je vysoce absorpční materiál vyrobený ze 100% hydrokoloidu (Natrium karboxymetylcelulóza). Jedná se o unikátní vláknitou formu hydrokoloidu. Hydrokoloid je zde zpracován moderním způsobem pletení. Vzniká tak měkký, netkaný krycí materiál, který se při styku s exsudátem mění v pevný kompaktní gel.

Hydrofiber® má vysokou absorpční schopnost a díky gelové blokaci zadrží exsudát včetně bakterií uvnitř krytí.

Frekvence mezi převazy se prodlužuje, šetří se čas ošetřovatelského personálu a následně se snižují náklady na ošetřování ran.

Technologie Hydrofiber® je unikátní technologií společnosti ConvaTec.

Jako jedni z prvních na světě jsme uvedli produkt, který pomáhá zvládat problém tekuté stolice, Flexi-Seal® FMS

Flexi-Seal® FMS

Společnost ConvaTec byla vždy rozhodnuta dodávat produkty, které vyjadřovaly její poslání, tedy snahu o prodloužení lidského života a zlepšení jeho kvality. Vznikl tak nový produkt určený k lepšímu zvládání tekuté stolice. Tímto produktem je Flexi-Seal® Fecal Management System (FMS).  

Flexi-Seal® FMS je dočasné záchytné zařízení, které je indikováno pro ležící nebo nehybné pacienty, kteří mají tekutou nebo polotekutou stolici. Tento zdravotnický prostředek je navržen tak, aby spolehlivě a účinně odvedl výkaly, chránil pacientovy rány od kontaminace stolicí, snížil riziko rozpadu kůže a rozšíření infekce.

Hlavní přínosy Flexi-Seal® FMS

  • snižuje riziko poškození kůže a rozšíření infekce vedoucí k prodloužení hospitalizace
  • chrání rány včetně operačních ran a popálenin
  • zvyšuje komfort pacienta, navrací mu důstojnost
  • snižuje náklady na zvládání tekuté stolice
Navigace