Nové číslo časopisu Radim®

Právě vychází nové číslo časopisu Radim®. Zajímá vás, jaké novinky pro vás chystáme pro rok 2020? Pojďte si o tom společně s námi přečíst, je jich mnoho!

Zavolejte si o bezplatný časopis Radim na naší StomaLinku® 800 122 111

ConvaTec - představení

Je tady opět čas Vánoc, který máme moc rádi. Je to pro nás krásná příležitost být s těmi, které máme rádi a zároveň je to doba bilancování nad celým uplynulým rokem. Máte to také tak? Přečtěte si spolu s námi o o zajímavostech v oblasti stravování během těchto svátků..

ConvaTec

Představujeme vám naší novou kolegyni Zdenku Havlovou, která se vám bude ochotně věnovat na StomaLince®.

A co je dále nového? Rok 2020 bude ve znamení novinek! Chystáme pro vás sáčky s kontrolním okénkem, díky kterému se budete moci ujistit, že pomůcku nasazujete správně, a zároveň kdykoliv během dne zkontrolovat vaši stomii. Další novinkou budou jednodílné pomůcky Esteem®+ Sof Convex vhodné ihned po operaci, ale také pro stomie v úrovni břišní stěny, nad její úrovní a zároveň pro stomie s nerovnostmi. V neposlední řadě pro vás chystáme i nové webové stránky, ve kterých vás čeká sposutu novinek.

Změny v úhradách zdravotnických pomůcek platné od 1. 12. 2019 - důležití informace týkající se předepisování stomických pomůcek a příslušenství.

Pohybový program pro stomiky S Radimem v kondici - jak probíhaly lekce cvičení spolu s vámi?

Rozhovor

Tentokráte pro vás máme připravený krásný a milý rozhovor s paní Janou Ptáčkovou, která nedávno oslavila krásné 90. narozeniny. Se stomií žije celých 42 let.

Rady stomasester

A jako vždy tu máme okéna našich milých stomasester. Stomasestřičky z FN Plzeň se zaměřily na téma konvexita. Pro koho jsou konvexní pomůcky vhodné?

Stomická sestra Veronika Racsaková z Podřipské nemocnice v Roudnici nad Labem si připravila krásné povídání o výrobním závodě v Michalovích. Zajímá vás, jak vzniká stomický sáček? Přečtěte si její článek.

Slovo lékaře

Pan MUDr. Tomáš Mrázek PhD., MBA se v tomto čísle zamýšlí nad velmi důležitým tématem: důvěrou mezi pacientem a lékařem.

Okénko psychologa

Psycholožka Mgr. Martina Klugerová venuje svoji rubriku aktuálnímu tématu - jak přežít Vánoce.

České ILCO

Proběhly volby nového předsednictva Českého ILCO. Paní Ing. Marie Ředinová současně převzala cenu ministra zdravotnictví a pan doc. RNDr. Pavel Kreml, CSc. převzal cenu Křišťálový kamínek, kterou vyhlašuje asociace Trugorin. Jejím posláním je realizace obecně prospěšné činnpsti. Moc gratulujeme oběma oceněným!

...A mnohem více. Děkujeme vám za přízeň a přejeme krásné Vánoce.

Navigace