Profil společnosti

Pomáhat nás baví!

A to již od roku 1991! Prioritou jsou pro nás nejen kvalitní pomůcky, ale i široká škála služeb, kterou nabízíme. Zákazník je pro nás na prvním místě, a právě z toho vycházíme, ve všem, co děláme. Snažíme se neustále reagovat na vaše potřeby a rádi vyslechneme prosby a přání. Slyšet se můžeme na Stomalince®, vidět se můžeme na Setkáních stomiků®, ConvaTec Academy®, a dalších workshopech, pořádaných naší společností.

Pro naše pacienty vydáváme pravidelně časopis RADIM® s novinkami a zajímavými rozhovory s lékaři, sestrami, ale i s vámi, pacienty, kteří jste pro nás hnacím motorem naší práce.

Důležité pro nás je partnerství. K našim úspěchům nám pomáhá spolupráce s lékaři, sestrami a pacienty.

Snažíme se pomáhat našim zákazníkům k jejich osobním vítězstvím v oblastech péče o stomie, intermitentní katetrizace a modernímu hojení ran. Jsme týmem, který se snaží být tou nejlepší volbou.

Inovace pro lepší život našich zákazníků

Snažíme se hledat nové způsoby, jak zkvalitnit  péči o naše zákazníky. 

Kvalita stomických pomůcek

Sortiment pomůcek firmy ConvaTec se stal novým standardem pro moderní ošetřování stomií. Díky svým jedinečným schopnostem a složení hmoty Stomahesive® je velmi vyhledáván a ceněn pro ošetřování všech typů stomií od kojenců až po stomiky ve zralém věku. Jejich osvědčené vlastnosti se využívají, nejen u pacientů se stomií, ale i při ošetřování píštělí, tracheostomií, při jímání sekretů z drénů a v jiných případech, kdy je nezbytné chránit okolní zdravou kůži před výměšky z rány.

Co je pro pomůcky ConvaTec charakteristické?

Především se jedná o hmotu Stomahesive®, která byla vyvinuta již počátkem sedmdesátých let a je zlatým standardem v péči o pokožku v okolí stomie. Prvotní použití bylo v oblasti stomatologie jako dentální bandáž pro zastavení krvácení po vytrženém zubu. Základem hmoty Stomahesive® jsou přírodní materiály jako pektin, želatina a karboxymetylcelulóza, které ve spojení s dalšími složkami vytvářejí hmotu schopnou přilnutí jak na suché, tak hlavně na vlhké povrchy. Kromě svých schopností přilnout na vlhkou i suchou pokožku je prokázán i vysoký zklidňující účinek hmoty Stomahesive®. Proto jsou stomické pomůcky velmi vhodné a používané i v pooperačním období. Základem je dvoudílný systém Natura+®, který je u nás nejpoužívanější pomůckou. V sortimentu naleznete i jednodílný systém Esteem, který je díky nízkému profilu pomůcky velice diskrétní. Oblibu si nalezl i samolepící systém Esteem synergy®, kdy se sáček na podložku přilepí.

ConvaTec používá u řady svých stomických pomůcek unikátní tvarovatelnou technologii, která zabraňuje podtékání a chrání pokožku v okolí stomie. Naše společnost stále investuje mnoho sil, energie a financí do vývoje stomických pomůcek, krycích materiálů pro vlhké hojení ran a do systému pro zvládání tekuté stolice. V našem portfoliu najdete i katétry pro intermitentní katetrizaci GentelCath® A GentleCath Glide a rozsáhle portfolio produktů Unomedical.

Navigace