Profil společnosti

Společně vytváříme náš svět™

ConvaTec se mění stále k lepšímu. Výrobky ConvaTec již více než 30 let zosobňují hledání nových přístupů a řešení pro kvalitnější život našich pacientů. Naše výrobky nejsou jen výsledkem objevů, ale i snahy dělat věci lépe a pomáhat druhým. Na této cestě spolupracujeme s našimi zákazníky a necháváme se jimi inspirovat. Základními prvky našich řešení jsou inspirace, inovace a spolupráce. Věříme v neomezené možnosti zvyšování kvality péče o naše pacienty. Měníme možnosti a sny ve skutečnost.

Náš úspěch je postaven na 3 pilířích znázorněných v logu společnosti:

Silný a pevný odkaz

Jsme pyšní na naši silnou tradici inovací a kreativní řešení problémů.

Nadšení pro zvyšování kvality života pacientů

Snažíme se pomáhat našim zákazníkům k jejich osobním vítězstvím v oblastech péče o stomie, pokožku a rány.

Vize do budoucna

Snažíme se proniknout do souvisejících oblastí, přinášet na trh nové výrobky a podílet se na zvyšování kvality péče o naše pacienty.

Kvalita stomických pomůcek

Sortiment pomůcek firmy ConvaTec se stal novým standardem pro moderní ošetřování stomií. Díky svým jedinečným schopnostem a složení hmoty Stomahesive® je velmi vyhledáván a ceněn pro ošetřování všech typů stomií od kojenců až po stomiky ve zralém věku. Jejich osvědčené vlastnosti se využívají, nejen u pacientů se stomií, ale i při ošetřování píštělí, tracheostomií, při jímání sekretů z drénů a v jiných případech, kdy je nezbytné chránit okolní zdravou kůži před výměšky z rány.

Co je pro pomůcky ConvaTec charakteristické?

Především se jedná o hmotu Stomahesive®, která byla vyvinuta již počátkem sedmdesátých let a je zlatým standardem v péči o pokožku v okolí stomie. Prvotní použití bylo v oblasti stomatologie jako dentální bandáž pro zastavení krvácení po vytrženém zubu. Základem hmoty Stomahesive® jsou přírodní materiály jako pektin, želatina a karboxymetylcelulóza, které ve spojení s dalšími složkami vytvářejí hmotu schopnou přilnutí jak na suché, tak hlavně na vlhké povrchy. Kromě svých schopností přilnout na vlhkou i suchou pokožku je prokázán i vysoký zklidňující účinek hmoty Stomahesive®. Proto jsou stomické pomůcky velmi vhodné a používané i v pooperačním období. Základem je dvoudílný systém Natura+®, který je u nás nejpoužívanější pomůckou. V sortimentu naleznete i jednodílný systém Esteem, který je díky nízkému profilu pomůcky velice diskrétní. Oblibu si nalezl i samolepící systém Esteem synergy®, kdy se sáček na podložku přilepí.

ConvaTec používá u řady svých stomických pomůcek unikátní tvarovatelnou technologii, která zabraňuje podtékání a chrání pokožku v okolí stomie. Naše společnost stále investuje mnoho sil, energie a financí do vývoje stomických pomůcek, krycích materiálů pro vlhké hojení ran a do systému pro zvládání tekuté stolice. V našem portfoliu najdete i katétry pro intermitentní katetrizaci GentelCath® a rozsáhle portfolio produktů Unomedical.

Navigace