Stomie

Aktuální číslo

Zavolejte si o bezplatný časopis Radim na naší StomaLinku® 800 122 111

ConvaTec - představení

Je tady opět čas Vánoc, který máme moc rádi. Je to pro nás krásná příležitost být s těmi, které máme rádi a zároveň je to doba bilancování nad celým uplynulým rokem. Máte to také tak? Přečtěte si spolu s námi o o zajímavostech v oblasti stravování během těchto svátků..

ConvaTec

Představujeme vám naší novou kolegyni Zdenku Havlovou, která se vám bude ochotně věnovat na StomaLince®.

A co je dále nového? Rok 2020 bude ve znamení novinek! Chystáme pro vás sáčky s kontrolním okénkem, díky kterému se budete moci ujistit, že pomůcku nasazujete správně, a zároveň kdykoliv během dne zkontrolovat vaši stomii. Další novinkou budou jednodílné pomůcky Esteem®+ Sof Convex vhodné ihned po operaci, ale také pro stomie v úrovni břišní stěny, nad její úrovní a zároveň pro stomie s nerovnostmi. V neposlední řadě pro vás chystáme i nové webové stránky, ve kterých vás čeká sposutu novinek.

Změny v úhradách zdravotnických pomůcek platné od 1. 12. 2019 - důležití informace týkající se předepisování stomických pomůcek a příslušenství.

Pohybový program pro stomiky S Radimem v kondici - jak probíhaly lekce cvičení spolu s vámi?

Rozhovor

Tentokráte pro vás máme připravený krásný a milý rozhovor s paní Janou Ptáčkovou, která nedávno oslavila krásné 90. narozeniny. Se stomií žije celých 42 let.

Rady stomasester

A jako vždy tu máme okéna našich milých stomasester. Stomasestřičky z FN Plzeň se zaměřily na téma konvexita. Pro koho jsou konvexní pomůcky vhodné?

Stomická sestra Veronika Racsaková z Podřipské nemocnice v Roudnici nad Labem si připravila krásné povídání o výrobním závodě v Michalovích. Zajímá vás, jak vzniká stomický sáček? Přečtěte si její článek.

Slovo lékaře

Pan MUDr. Tomáš Mrázek PhD., MBA se v tomto čísle zamýšlí nad velmi důležitým tématem: důvěrou mezi pacientem a lékařem.

Okénko psychologa

Psycholožka Mgr. Martina Klugerová venuje svoji rubriku aktuálnímu tématu - jak přežít Vánoce.

České ILCO

Proběhly volby nového předsednictva Českého ILCO. Paní Ing. Marie Ředinová současně převzala cenu ministra zdravotnictví a pan doc. RNDr. Pavel Kreml, CSc. převzal cenu Křišťálový kamínek, kterou vyhlašuje asociace Trugorin. Jejím posláním je realizace obecně prospěšné činnpsti. Moc gratulujeme oběma oceněným!

...A mnohem více.

Navigace