Stomie

Aktuální číslo

 

RADIM 1/2017

ConvaTec - představení

Již více než 25 let se v ConvaTecu snažíme, aby váš život se stomií byl co nejjednodušší a mohli jste žít spokojený život. Proto máme zákaznický servis. Letos jsme v jeho řadách uvítali další posilu Annu Marchal.

ConvaTec

V letošním roce jsme vám představili novou flexibilní podložku s harmonikovým kroužkem. Na zkušenosti s jejím používáním jsme se zeptali Kuly Přikrylové, stomasestry z Nemocnice Havířov.

Rozhovor - Jsem taková multipapaya

Tentokrát jsme si pro rozhovor vybrali mladou stomičku. Je mladá nejen svým věkem, ale i tím, jak dlouho stomii má. Pavlína Štikarová se nebojí o své stomii mluvit na veřejnosti a založila si svůj blog, kde píše o životě se stomií a věřím, že tento blog pomáhá celé řadě stomiků se s danou situací vyrovnat.

Rady stomasester

O naší hmotě Stomahesive® jste slyšeli už mnohokrát. Tentokrát vám tuto hmotu představíme 3 x jinak. Jak správně používat pudr, pasty a kroužky, které jsou z této hmoty vyrobené, vám napsaly Vaeronika Zachová a Milada Karlovská.

Slovo lékaře

Víte, anebo nevíte, co jsou to píštěle? Ať už je vaše odpověď ano či ne, určitě vám doporučuji přečíst si článek od MUDr. Tomáše Mrázka právě na toto téma.

Informace

Na StomaLince® se často setkáváme s dotazy, které se týkají karty ZTP a jiných sociálních dávek. Na toto téma přispěla do časopisu naše kolegyně, stomička Alice Křepínská.

Psychologické okénko MUDr. Radkina Honzáka

Emoce jsou nemoce - proč jsou emoce důležité a jak vůbec vznikají? velmi zajímavý článek si pro vás připravil významný český psychiatr MUDr. Radkin Honzák.

Navigace