Stomie

Radim 1/2015

 

RADIM 1/2015

Přečtěte si toto číslo online.

 

ConvaTec 

V minulém čísle jsme vám představili naši revoluční novinku tvarovatelný jednodílný systém Esteem®+. Nyní vám přinášíme zkušenosti jednoho z vás. Jak je s novou pomůckou spokojen nám napsal pan S. z Mostu.

Hojení ran 

Kde hledat pomoc s hojením ran? Přinášíme vám seznam Center hojení ran, kde používají moderní technologie hojení a těší se na vaši návštěvu.

Rozhovor - "Nikdy jsem se s faktem, že mám stomii netajil."

Tentokrát jsme si pro rozhovor vybrali předsedu přerovského klubu stomiků pana Josefa Matouška. I pro něj nebyly začátky jednoduché, ale nakonec vše zvládnul a dnes je opět velice aktivním nejen v klubu.

Rady stomasester

Cesta tam a zase zpátky. Hravou formou pro vás připravily stomasestry Veronika Zachová a Milada Karlovská postup ošetřování stomie. Projděte si "herní plán" krok za krokem a přesvědčte se, zda děláte vše správně.

Slovo lékaře

V této rubrice jsme se podívali jednak na historii stomií, která spadá až do dalekého starověku, ale také na druhý konec časové osy, kdy se stomie vyšívají i laparoskopicky. Kdy je to možné a kdy ne? Více vám prozradí naši doktoři MUDr. Petr Večeřa a prim. MUDr. Tomáš Mrázek, Phd., MBA.

Služby ConvaTec

Léto budiž pochváleno. Jak se připravit na dovolenou a letní radovánky vám radí Alice Křepínská.

Volný čas

Jak se stravovat v letních měsících vám poradí nutriční terapeutka Jaroslava Pavlíčková.

Navigace