Stomie

Radim 1/2018

 

RADIM 1/2018

Přečtěte si toto číslo online

ConvaTec - představení

S Radimem v kondici! Jako jedno z hlavních témat, a to nejen pro časopis Radim, jsme zvolili pohyb. S naším novým programem bychom vám chtěli ukázat, že stomie rozdhodně není překážkou ve sportovních aktivitách. A že vhodně zvolený pohyb vám pomůže posílit břišní svalstvo a zároveň dodá větší psychickou pohodu.Tak s chutí do toho:-) Zářným příkladem je akce "Překonej své hranice". Stomici z České republiky, Slovenska a Polska se vydali na spanilou jízdu, při které ujeli neuvěřitelných 699km. ConvaTec měl to štěstí být u toho a také šlápnout do pedálu spolu s ostanímu účastníky. Pojďte si s námi přečíst o dobrodružné cestě z Hranic do Hranic.

ConvaTec

Loni na podzim jsme vám představili naší horkou novinku  - vyrovnávací pásky Varimate®. S jejich užitím v praxi nás seznámily sestřičky ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. A ani v tomto čísle se neobejdeme bez novinek. Naší řadu konvexních pomůcek Esteem™+ Flex Convex rošiřuje nově i velikost V0, pro stomie až do 57mm. Se svojí veliksotí se stává největší konvexní pomůckou na trhu! Nezapomněli jsme ani na ochranu vašich osobních údajů, více se dozvíte v časopisu Radim.

Rozhovor - "Stomie mi nikdy nezabránila v tom, co jsem chtěla dělat".

Moc krásné a milé popovídání s paní Boženkou Kučerovou, za kterou jsme se vydali na Zelenou Horu na Moravě. Doufáme, že rozhovor se stane inspirací i pro vás...

Rady stomasester

A jako vždy tu máme okéna našich milých stomasester. Paní Milada Karlovská se zaměřila na pitný režim u urostomiků a paní Veronika Zachová nám tentokráte bude povídat právě o pohybu stomiků.

Slovo lékaře

I pan MUDr. Petr Večeřa se věnuje našemu hlavnímu tématu, avšak z trochu jiného pohledu - pooperační péče a rehabilitace.

České ILCO

...jakožto pořadatel báječné akce "Překonej své hranice".

Navigace