Stomie

Radim 1/2019

Přečtěte si toto číslo online

ConvaTec - představení

V tomto čísle se dozvíte spoustu zajímavých informací. Jak již možná víte, od 1. 12. 2019 dochází ke změnám v úhradách zdravotnických pomůcek. Jak se to dotkne stomikcých pomůcek? Budou nové, tzv. SÚKL kódy, a pomůcky které dříve bylo nutno nechat schvalovat revizním lékařem, již budou bez schválení RL. Všechy podrobnosti, včetně brožurky s novými kódy, najdete v časopise RADIM!

ConvaTec

Podložka s harmonikovým kroužkem! Oblíbený produkt nejen mezi stomiky, ale i mezi stomickými sestřičkami, které oceňují velmi snadnou manipulaci s ním. Přečtěte si o výhodách podložky s "harmonikou", anebo si rovnou zavolejte o vzorek zdarma.

I v tomto čísle budeme skloňovat název Varimate® - vyrovnávací hojivé pásky, které se dají použít i pod pomůckou. Právě díky svým hojivým vlastnostem vám pomohou v případě podrážděné kůže. Pčečtěte si o výsledcích studie a nebojte se je použít po pomůckou i vy.

S Radimem v kondici! Cvičební program určený pro všechny stomiky. Jak probíhají lekce cvičení, které jsme pro vás přichystali v letošním roce? Máme z nich velikou radost!

Rozhovor!

Tentokrát nám poskytla rozhovor paní Štěpánka Kovaříková, stomička z Ústí nadl Labem . Tato vždy skvěle naladěná žena je inspirací nejen pro nás:-)

Rady stomasester

Stomie a plodnost. Jak tato dvě slova spolu souvisí? Přečtěte si více v článku sestřičky Veroniky Zachové z VFN v Praze. Přečíst si dále můžete o stenóze, neboli zůžení střevního vývodu u urostomiků.

Slovo lékaře

Jaké jsou příčiny vytvoření stomie? Přečtěte si více v článku od MUDr. Petra Večeři.

Okénko psychologa

Mgr. Martina Klugerová, kterou můžete znát i ze Setkání stomiků, nám položila zajímavou otázku: Ve zdravém těle zdravý duch anebo zdravým duchem ke zdravému tělu? Jak to tedy je?:-)

České ILCO

A projekt "Plaveme". Paní Ing. Marie Ředinová nás seznámila s tímto báječným projektem, který všecm osvěcuje, že stomik a plavání rozhodně patří dohromady. Děkujeme!

Navigace