Stomie

Radim 2/2015

 

RADIM 2/2015

ConvaTec - představení

Od listopadu 2015 má společnost ConvaTec Česká republika s.r.o. nového ředitele. Stal se jím Ing. Radek Kolář. Položili jsme mu na úvod několik otázek, abychom ho lépe poznali.

ConvaTec

Společnost ConvaTec investuje mnoho úsilí i peněz do vývoje nových pomůcek. V lednu 2015 jsme Vám představili novou unikátní jednodílnou pomůcku - Esteem®+ tvarovatelný. Přečtěte si rozmlouvání na téme používání této pomůcky v praxi.

Hojení ran  - "Júlia radí"

Příběh jednoho centra

Specializovaná pomoc pro pacienty s nehojícími se ranami. Trápí vás nebo nekoho z vašeho blízkého okolí chronická rána a nevíte si rady, na koho se obrátit? Radu vám opět poskytne MUDr. Júlia Cernohorská.

Rozhovor - Stomie a tango? proč ne!

Se stomií se dá dělat mnoho vecí: lyžovat, jezdit na kole, plavat, ale i napríklad tančit tango. O tom, jak se k tanci dostal pan Vladimír Veverka a jak se vyrovnal se stomií, se dočtete v našem rozhovoru.

Rady stomasester - Pomůcky na díly a jejich rozdíly

Zorientovat se ve stomických pomůckách nemusí být jednoduché. Jak poznat, který stomický systém je pro vás nejlepší, vám napoví naše zkušené stomasestry Veronika Zachová a Milada Karlovská.

Slovo lékaře

Stomickou operací to bohužel vždy nekončí. Jak je to s plánovanými a akutními operacemi u stomiků, vám poví MUDr. Tomáš Mrázek, Ph.D., MBA.

Volný čas - Jak je to s potravními doplňky?

Jak je to s potravními doplňky? Jsou potřeba, nebo jsou to jen marketingové taháky na lidi? Zeptali jsme se nutriční terapeutiky Jaroslavy Pavlíčkové.

Navigace