Stomie

Radim 2/2016

 

RADIM 2/2016

Přečtěte si toto číslo online

ConvaTec - představení

V tomto čísle Vám představujeme naše nové kolegyně Kateřinu Noháčkovou, Petru Holmanovou a Ivu Kořenovou.

ConvaTec

Od ledna vám přinášíme další novinku ve stomických pomůckách. Konkrétně ve dvoudílném systému můžete vyzkoušet flexibilní podložku s harmonikovým kroužkem. A víte proč byste ji měli vyzkoušet? Protože s harmonikou jde všechno líp.

Další novinka je v řadě příslušenství. Můžete se těit na nový pohlcovač pachu StomOdor. Je ještě o 15 % účinnější a je i v novýh vůních.

Rozhovor - Plníme si náš sen

Většina z vás již ví, že stomií život nekončí. Pro některé je to naopak nový začátek. Díky stomii se seznámili i manželé Válovi a založili spolu rodinu. Jak se žije dvěma stomikům v jedné domácnosti?

Rady stomasester - Stomie u miminek

Věděli jste, že stomii mohou mít již novorozenci i malé děti? V čem je stomie u dětí jiná, jsou odlišná pravidla pro ošetřování? Tyto otázky a řadu dalších jsme položili zkušené dětské stomasestře z FN Brno Ludmile Bendové.

Slovo lékaře

Dalším zajímavým tématem, které vám přinášíme v této rubrice, je hojení operační rány. Jak předcházet komplikacím a jak pečovat o operační ránu nám poví MUDr. Petr Večeřa.

Volný čas - Půst ano či ne?

Víte, proč se držel a drží půst a provádí tzv. jarní očista? Pokud si nejste zcela jisti svou odpovědí, přečtěte si zajímavé povídání nutriční terapeutky Jaroslavy Pavlíčkové.

Navigace