Stomie

Radim 2/2018

Přečtěte si toto číslo online

ConvaTec - představení

Je tady opět čas Vánoc, který máme moc rádi. Je to pro nás krásná příležitost být s těmi, které máme rádi a zároveň je to doba bilancování nad celým uplynulým rokem. Máte to také tak? A jelikož jsme v letošním roce oslavili krásné sté výročí naší republiky, máme pro vás připravený krásný tématický článek. Věděli jste, jak probíhaly Vánoce právě před sto lety?

ConvaTec

Představujeme vám naší novou kolegyni Yvetu Hájíčkovou, kterám se vám bude ochotně věnovat na StomaLince®.

A co je dále nového? Naše žhavé produkty znáte již z loňského roku  - vyrovnávací pásky Varimate® a konvexní pomůcky Esteem™+ Flex Convex. A jelikož je pro nás velmi důležitá zpětná vazba na naše výrobky, zaměřili jsme s na testování obou dvou produktů. A s potěšením jsme zjistili, že se líbí i vám. A co víc, že vám pomáhají! Přečtěte si více o výsledcích studie.

Rozhovor s Jónem Thorkelssonem, prezidentem Evropské asociace stomiků EOA

Pan Jón Thorkelsson se s námi zúčasntil krásné akce Překonej své hranice, o které jsme vám psali v minulých číslech. Měli jsme to štěstí a mohli jsme ho i trochu vyzpovídat. Víte, jak je to se stomickými pomůckami na Islandu?

Rady stomasester

A jako vždy tu máme okéna našich milých stomasester. Stomasestřičky z VFN se s námi podělily o hojivou schopnost pásků Varimate®. Je to opravdu malý zázrak, posuďte sami. Sestřička Milada Karlovská nám bude tentokrát povídat o nefrostomii a dozvíme se také více o hypergranulacích.

Slovo lékaře

Parastomální kýla. Co to je a jak postupovat v případě, že se s ní setkám právě já? Poradí nám odborník na slovo vzatý, MUDr. Tomáš Mrázek PhD., MBA.

Okénko psychologa

Novinka v časopise RADIM®! Od nynějška se bueme setkávat s psycholožkou Mgr. Martinkou Klugerovou, která nám ve své premiéře v našem časopise bude povídat o tom, jak se vyrovnat se závažným onemocněním.

České ILCO

Slaví své krásné 25. výročí. Moc gratulujeme! Více nám poví jeho předsedkyně, paní Ing. Marie Ředinová.

...A mnohem více.

Navigace