Stomie

Jihlava - 8.6.

Kongresový sál s krásným gotickým portálem nás přivítal 8. června 2011 už pošesté na Setkání stomiků ConvaTec® v Jihlavě. Opět se Vás sešlo přes šedesát a měli jsme si co povídat – vždyť  jsme se neviděli celý rok! Kromě známých tváří dorazili na setkání i pacienti, kteří zde byli úplně poprvé. Hlavně pro ně bylo velmi povzbuzující vystoupení Borise Hybnera, který četl úryvky ze svého deníku. Vzpomínal na údobí před 4 lety, kdy se dozvěděl o své diagnóze a podstupoval léčení, a tyto události komentoval ze své dnešní pozice již „zkušeného“ stomika. Nechybělo několik veselých příhod se stomií, ani dojemné vzpomínání na to, jak ho v nejtěžších chvílích podporovala celá jeho rodina.

Na setkání nechyběli samozřejmě ani další hosté – chirurg MUDr. Petr Jermář z kyjovské nemocnice, stomasestra Olga Tellerová a sestřičky z jihlavské nemocnice Jitka Brožková a Jana Čechová, nutriční terapeutka Jaroslava Pavlíčková z Fakultní nemocnice v Hradci Králové, Jiří Pail z firmy ALP Ecology a samozřejmě početné zastoupení nás – zaměstnanců spol. ConvaTec, kteří se opravdu moc a moc snažili, aby se Vám setkání líbilo.

Na závěr setkání proběhlo, jak je již dobrým zvykem, slosování bohaté tomboly. První cenu – relaxační pobyt v lázních Teplice nad Bečvou pro dvě osoby, vyhrál pan Josef, který tomu zprvu ani nemohl uvěřit.

Děkujeme, že jste Setkání stomiků® ConvaTec v Jihlavě navštívili, strávili jsme s Vámi  krásný den, všichni jste byli moc milí, a těšíme se na viděnou opět za rok!

Alice Křepínská

Navigace