Stomie

Plzeň

Stejně jako loni i letos se Setkání stomiků® konalo v novém hotelu Primavera. Počasí nám ze začátku dne sice nepřálo a bylo pěkně mrazivé, ale během dopoledne vysvitlo slunce a na obloze již zůstalo.

Program na Setkání byl opět nabitý. Přišel za námi pan Kopecký, který již nějaký čas používá pomůcku Vitala a podělil se s námi o své zkušenosti, sestra Veronika Zachová nám vysvětlila po stránce ošetřovatelské, jak pomůcku používat. Zavítal za námi i pan doktor Tyrpekl z nemocnice v Chebu, ale zde byl jako zástupce Českého ILCO.

Na letošním setkání jste měli možnost i trochu protáhnout své tělo a dovědět se, jak je dýchání důležité. Na toto téma k Vám promluvila i zacvičila paní Jana Preisslerová - fyzioterapeutka. Jak předcházet průjmu či zácpě jste slyšeli od již známé nutriční terapeutky Jaroslavy Pavlíčkové z FN Hradec Králové.

Samozřejmě zde byli i další hosté. Boris Hybner tentokrát četl ze svého deníku. O přestávce jste se mohli poradit s Vašimi stomasestrami Vendulou Jankovou a Radanou Kalasovou. Kdo dával pozor, mohl vidět i manžela sestry Jankové :). Z daleké Ostravy za námi přijel i náš milý David Rašmadžian - spolumajitel firmy A.L.P. ecology.

Setkání se mi moc líbilo a děkujeme vám, že jste přišli a vytvořili tak milou společnost.

Hezké jarní dny.

Navigace