Stomie

Trutnov

Naše druhé letošní setkání v pořadí. I přesto, že na kalendáři máme 12. dubna, venku to vypadalo jako v listopadu a zdálo se, že každou chvíli začne sněžit. Prostě Trutnov leží v Krkonoších a tomu odpovídá i ráz počasí.

Naštěstí zima Vás neodradila od toho, abyste za námi přijeli do hotelu Patria a strávili s námi příjemný den.

Kromě obligátních prezentací týkajících se novinek v předepisování stomických pomůcek jste si vyslechli i velmi zajímavou prezentaci stomasestry Lenky Spratekové z pardubické nemocnice o používání bezsáčkového systému Vitala® mladým pacientem po onkologické operaci. Navštívila nás i vítězka programu Velké návraty paní Vlasta Lammrová a přesvědčila nás, že vítězkou Velkých návratů® se stala právem, neboť s nezdolným optimismem překonala již tři onkologické diagnózy a i přes své zdravotní handicapy dodává optimismus i druhým pacientům.

Až z Kyjova za Vámi přijel do Trutnova MUDr. Petr Jermář, který pro Vás připravil přednášku o komplikacích stomií. Tato přednáška Vás také na našem Setkání nejvíce zaujala.

1.cenu při závěrečném slosování vyhrál 84-letý pan Antonín, který se stal stomikem před pouhým půlrokem a našeho Setkání se zúčastnil i se svou paní letos poprvé. Gratulujeme a těšíme se s Vámi všemi na další setkání v příštím roce.

Alice Křepínská

Navigace