Stomie

Ústí nad Labem

První poprázdninové Setkání stomiků® proběhlo v náhradním termínu, protože ten červnový jsme museli kvůli povodním zrušit.

Sešli jsme se tedy první zářijovou středu. Zřejmě proto, že počasí bylo ještě veskrze letní, rozhodli se pravděpodobně někteří z přihlášených stomiků, že místo na Setkání stomiků® do hotelu Vladimir půjdou raději na procházku :) - sešlo se nás totiž méně, než bylo původně přihlášeno.

Ale kdo přišel, neprohloupil. Na toto Setkání totiž zavítal kromě jiných až z dalekého Kyjova chirurg MUDr. Petr Jermář, který si pro přítomné připravil přednášku o tom, jak se vlastně konstruuje stomie a jaké mohou být její komplikace. Jak mi po přednášce sdělil jeden z dlouholetých stomiků a pravidelný návštěvník našich Setkání – ještě nikdy mi žádný lékař takto jasně a srozumitelně nevysvětlil, co je vlastně stomie a jak se operuje.  Musím říci, že s takovýmto nadšeným hodnocením přednášky MUDr. Jermáře se setkáváme na všech Setkáních, kterých se MUDr. Jermář účastní.

V programu samozřejmě nechyběly ani další prezentace. Velmi zajímavou prezentaci nového systému sáčků Esteem®+ InvisiClose si připravila stomasestra Bc. Svatava Nováková z Masarykovy nemocnice v Ústí n.L., a proložila ji fotkami právě z období květnových záplav.

Dále jste se dozvěděli o novém výrobku DebriEcaSan, ketrý je určen nejen k ošetření kůže v okolí stomie, ale má i mnohem širší využití, a mnoho dalších zajímavých informací.

Zkrátka v Ústí bylo jako vždy moc dobře a těšíme se, že se s Vámi sejdeme i v příštím roce.

Alice Křepínská

Navigace