Stomie

Esteem® + tvarovatelný

Jednodílný sáček Esteem®+ tvarovatelný

Esteem®+ tvarovatelný je jednodílný sáček, který je určen kolostomickým a ileostomickým pacientům. Otvor v sáčku se nevystřihuje, ale tvaruje se prsty.

Tvarovatelná technologie® ConvaTec účinně funguje jako prevence proti podtékání. Je však důležité, aby vaše stomie byla alespoň 0,5 cm nad úrovní břišní stěny.

Nejdůležitější výhodou tohoto sáčku je eliminace podtékání díky pružné manžetce, kterou jednoduše vytvarujete prsty bez nutnosti vystřihování! Manžetka jemně a přitom dokonale obemkne stomii a přizpůsobí se jejímu tvaru i velikosti. Kůže v okolí stomie je tak dobře chráněna a nedochází k jejímu dráždění. Pomůcka vám díky dokonalému přilnutí bude výborně držet.

Další výhodou tohoto sáčku je, že má i tzv. kontrolní okénko. Díky němu jste si naprosto jisti, že sáček lepíte na správné místo.

Esteem®+ tvarovatelný je k dispozici ve variantách: uzavřené sáčky béžové a výpustné sáčky béžové nebo průhledné. Sáčky jsou určeny pro stomiky, kteří mají velikost stomie 20-30 mm, 30-40 mm a 40-50 mm.

Novinkou u jednodílných tvarovatelných stomických sáčků Esteem®+ výpustných ve velikosti 40–50 mm je inovovaná výpust InvisiClose® s chlopní. Více než 50 sester z České republiky mělo možnost si výpust vyzkoušet. Z jejich poznatků vyplývá, že nová výpust se snadněji uzavírá i otevírá. K důkladnému zacvaknutí suchých zipů není třeba velkého tlaku. Slyšitelné i citelné zacvaknutí suchých zipů uvítají zejména stomici s horší jemnou motorikou. Nové rozložení vystužných proužků umožní důkladné rozevření výpusti a jednodušší vyprázdnění sáčku. Součástí výpustných sáčků je samozřejmě reverzní kapsička, která poskytuje ještě větší bezpečí i komfort zmenšeného sáčku.

Kódy sáčků naleznete v našem katalogu výrobků.

Návod na používání jednodílného sáčku naleznete zde a níže je instruktážní video.

Pan S. z Mostu se s Vámi podělí o své zkušenosti s jednodílným tvarovatelným Etseem®+. Děkujeme stomasestře Janě Hyklové panu S., že spolu natočili toto video.

Rebecca je čerstvou stomičkou, která používá náš jednodílný Esteem®+ tvarovatelný. Podívejte se, jak jednoduše se pomůcka používá a co se s ní dá všechno zvládnout.

Limity pro jednodílný systém:

  • kolostomici - 2 sáčky na den
  • ileostomici - 1 sáček na den

Jednodílný systém je plně hrazen pojišťovnou.

Navigace