Stomie

Jednodílný systém Esteem+

Jednodílný systém představuje sáček s lepicí plochou, který se při výměně odstraňuje vždy celý najednou. Po odstranění sáčku se tedy snáze bude udržovat hygiena v okolí stomie, což může být příjemným řešením pro ty z vás, pro které je to prioritou.

Při výběru toho nejvhodnějšího sáčku se řídíme hned několika kritérii - tuhost stolice, jak je stomie vystouplá či vpadlá, atd.

Pojďme se v bodech seznámit s dalšími výhodami jednodílného systému:

  • mají diskrétní profil, jsou velmi flexibilní
  • dobře přilnou i na nerovnou pokožku
  • při nalepování sáčku není potřeba vyvíjet tlak na břišní stěnu, manipulace se sáčkem je celkově velmi jednoduchá
  • díky častější výměně se snadněji udržuje hygiena

Varianty jednodílného systému

Uzavřené sáčky

Uzavřené sáčky používáme v případě tužší stolice. Na výběr je ze dvou velikostí - standardní a malé. Malé sáčky využijeme například při plavání anebo při intimních chvílích. Uzavřené sáčky měníme 2x denně a pojišťovna nám je plně hradí.

Výpustné sáčky

Výpustné sáčky používáme v případě, že máme řidší stolici - sáček totiž můžeme několikrát denně vypustit. Platí, že vypustit bychom ho měli v případě, že je naplněný z 1/3. Celý sáček měníme 1x denně, což nám opět plně hradí pojišťovna. Součástí sáčků je výpust, která se uzavírá pomocí suchých zipů. Manipulace s výpustí je velmi snadná, stejně tak je možné jí bez problémů omývat. Používání je tedy i nanejvýš hygienické. Sáček je dále vybaven tzv. "reverzní kapsičkou", do které můžete výpust schovat, díky čemuž zmenšíte velikost sáčku a zároveň vás nebude škrábat v tříslech.

V portfoliu společnosti ConvaTec je na výběr ze široké škály jednodílných pomůcek. Pokud byste měli zájem některou z nich vyzkoušet, zavolejte na naši StomaLinku® 800 122 111, kde vám můžeme poskytnout vzorek zdarma.

Kritériem při výběru pomůcky může být i její barva. Na výběr jsou sáčky průhledné a béžové. Obě dvě varianty jsou velmi diskrétní.

A jaké typy výpustných sáčků společnost ConvaTec nabízí? Pro více informací klikněte na odkazy níže:

Tvarovatelné sáčky

Vystřihovací sáčky

Konvexní sáčky

Navigace