Stomie

Esteem® urostomický

Esteem® urostomický

Tento jednodílný sáček je dostupný jako průhledný nebo béžový ve standardní velikosti s možností vystřižení otvoru pro stomii od 13 mm do 45 mm. V těchto rozměrech lze použít i béžový sáček malý. Ochranu pokožky nebo její hojení zajišťuje hmota Stomahesive®. Dráždění pokožky zabraňuje také zpětná chlopeň, která udržuje moč ve spodní části sáčku a brání jejímu návratu ke stomii. Při zvýšené fyzické aktivitě je možné použít Pásek (Příslušenství), který se uchytí za ouška. Ty jsou ze zadní strany hojivé hmoty.

Příprava, nasazení a výměna sáčků jednodílného systému Esteem® URO

Před nalepením sáčku musí být kůže čistá a suchá.

Připravte si sáček a vše potřebné pro jeho výměnu, tj. žínku (na jedno použití), mýdlo, ručník nebo buničinu na osušení okolí stomie, igelitový pytlík na vyměňované pomůcky, ochranné a čisticí prostředky, které jsou potřebné k ošetřování stomie.

Pomocí šablony vyměřte velikost a tvar Vaší stomie. Šablonu přeložte v polovině, přiložte ke stomii a naznačte
tužkou její okraje. Podle naznačených okrajů vystřihněte otvor v šabloně a znovu přiložte ke
stomii. Zkontrolujte, zda vystřižený otvor v šabloně odpovídá velikosti a tvaru Vaší stomie.
Vystřiženou šablonu přiložte k lepivé ploše sáčku, otvor obkreslete a vystřihněte. Ze sáčku odstraňte krycí papír. Sáček přiložte ke stomii. Lepivou plochu sáčku přitiskněte k tělu tak, aby dobře přilnula k pokožce – zejména v těsném okolí stomie. Po nalepení sáčku se ujistěte, že je sáček na těle pevně přilepený a výpust dobře uzavřená. Před nalepením doporučujeme výpustnou
část sáčku uzavřít. Pro větší jistotu je možné připevnit Pásek.

Odstranění sáčku: Sáček odstraňujte jednou rukou tahem shora dolů. Druhou rukou přidržujte okolní kůži. Při odstraňování pomůcky doporučujeme používat pomůcky z řady Příslušenství - Odstraňovač adheziv Niltac® nebo Odstraňovač podložek ConvaCare®. Budete tak chránit svoji kůži.

Limity pro jednodílný systém:

  • urostomici - 1 sáček na den

Jednodílný systém je plně hrazen pojišťovnou.

Navigace