Flexi-Seal® Signal FMS

Flexi-Seal® Signal FMS

web banner regulace reklamy
Zvládání stolice

Vnímáme vaše potřeby

Společnost ConvaTec vždy přinášela produkty, které vyjadřovaly její poslání, tedy snahu o prodloužení lidského života a zlepšení jeho kvality. Uvedla na trh celou řadu výrobků, které znamenaly revoluci v péči o stomie, rány a pokožku a představovaly nejmodernější postupy a produkty, které pomáhaly řešit závažné problémy. Splnění potřeb zákazníka je klíčovým cílem snayh společnosti ConvaTec přinést na trh další inovovaný výrobek – vznikl tak jedinečný nový produkt, určený k lepšímu zvládání fekální inkontinence. Tímto produktem je Flexi-Seal® Fecal Management System (FMS) – systém ke zvládání fekální inkontinence.

Flexi-Seal® Fecal Management System (FMS) je systém ke zvládání fekální inkontinence.  

Flexi-Seal® FMS je dočasné záchytné zařízení, které je indikováno pro ležící nebo nehybné pacienty, kteří trpí fekální inkontinencí a mají tekutou nebo polotekutou stolici. Tento zdravotnický prostředek je navržen tak, aby spolehlivě a účinně odvedl výkaly, chránil pacientovy rány od kontaminace stolicí, snížil riziko rozpadu kůže a rozšíření infekce.

Popis Flexi-SealTM SIGNALTM FMS

Flexi-Seal® FMS je dočasný zdravotnický prostředek k zachycení výkalů u inkontinentních imobilních pacientů či pacientů upoutaných na lůžko s tekutou nebo polotekutou stolicí. Je konstruován tak, aby bezpečně a efektivně odvedl výkaly od pacienta, ochránil pacientovy rány před fekální kontaminací a snížil riziko poškození kůže a rozšíření infekce. Tento snadno použitelný systém je výtečnou alternativou tradičních metod při zvládání fekální inkontinence, jako jsou podložky, pleny, fekální sáčky a rektální rourky.

Flexi-Seal® FMS se skládá ze silikonového katetru, stříkačky a sběrného sáčku.

Na jednom konci měkkého silikonového katetru je retenční balónek, který se zavede do rekta. Na opačném konci katetru je konektor pro připevnění sběrného sáčku. Katetr odvádí výkaly od pacienta a usnadňuje jejich volný odtok do sběrného sáčku. Dvě tenké hadičky opatřené vstupním mechanizmem jsou připojeny k silikonovému katetru.

Jeden vstup, označený “45 ml”, se používá k naplnění retenčního balónku poté, kdy byl zaveden do rekta pacienta, a nazývá se plnící vstup.

Druhý vstup, označený jako “IRRIG.”, se používá k propláchnutí katetru, jestliže se ucpe pevnými částicemi. Tento vstup se jmenuje irigační vstup. Jakmile je retenční balónek zaveden do rekta pacienta a naplněn, udržuje systém v těle pacienta. Přizpůsobí se anatomickému tvaru rekta a vytvoří účinné těsnění, které minimalizuje podtékání. Díky nové technologii lze použít jen minimální tlak k naplnění balónku, což velice snižuje riziko poškození tkáně rekta, a proto není zapotřebí balónek pravidelně vyprázdňovat a znovu plnit, což výrazně šetří ošetřovatelský čas.

Při správném umístění balónek minimalizuje riziko poškození svěrače a ztráty jeho svalového tonu. Měkký, ohebný silikonový katetr účinně odvádí stolici od pacienta, čímž minimalizuje riziko poškození až rozpadu kůže, riziko fekální kontaminace a riziko rozšíření infekce. Velký průměr katetru – 22 mm, určený pro volný odtok stolice, se smrští na velmi malý průměr 8 mm, aby nedocházelo k dlouhé dilataci svěrače a minimalizovalo se riziko ztráty jeho tonu.

Systém doplňuje uzavřený sáček pro jednorázové použití s jednosměrným ventilem a připojenou krytkou napomáhající snižovat riziko rozšíření infekce, který znamená účinné omezení zápachu. V dalším oddíle je podrobný návod k použití tohoto zdravotnického prostředku. Sáček je opatřen filtrem, který eliminuje zápach.

 

Kontraindikace
Tento produkt není určený k použití

  • Déle než 29 po sobě následujících dní.

  • U pediatrických pacientů.

 

Systém Flexi-Seal® Signal FMS se nesmí používat u pacientů, kteří:

  • Jsou citliví na některou složku systému anebo měli alergickou reakci vyvolanou takovou složkou;

  • V posledním roce podstoupili operaci tlustého střeva anebo rekta;

  • Mají nějaké zranění rekta anebo zadku;

  • Mají závažnou stenózu či strikturu rekta anebo zadku (distální rektum není schopné pojmout naplněný balonek);

  • Mají suspektní anebo potvrzené poškození rektální sliznice, tj. závažnou proktitidu, ischemickou proktitidu, vředy na sliznici;

  • Mají potvrzený rektální či anální tumor;

  • Mají velké hemoroidy;

  • Mají koprolity.

Materiál ke stažení s bližšími informacemi o tomto systému najdete ZDE.

Zde si můžete stáhnout ošetřovatelský standard pro Flexi-Seal® FMS.