Péče o dítě se stomií

Každý rodič si přeje, aby jeho dítě bylo zdravé a plné síly. Bohužel ne vždy se tato přání naplní. I děti mohou onemocnět, mít úraz či jiné trápení. Nikdy v takovýchto, byť i pro vás velmi těžkých situacích, neztrácejte naději. Buďte svému dítěti oporou a buďte mu nablízku, jedině tak to může vše zvládnout, s pomocí milujícího rodiče.

Stomie je určitým zásahem do těla dítěte, avšak nikterak nezpomaluje jeho duševní či fyzický vývoj. V současné době navíc existují velmi kvalitní stomické pomůcky i pro ty nejmenší. Kromě toho jsme tu i my, kteří vám rádi pomůžeme toto složité období zvládnout a v případě jakýchkoliv otázek jsme připraveni vám poradit. Zavolejte si na naši bezplatnou Stomalinku® 800 122 111 o brožurku „Pečujeme o naše nejmenší“ anebo si ji pročtěte v elektronické verzi.

V sekci "Vaše příběhy" naleznete příběh sedmileté Káti, které se ze dne na desn stala stomičkou a se vším se za pomocí rodiny a stomické sestřičky statečně popasovala. Celý příběh si můžete přečít ZDE.

V sekci "Rady a tipy sester a lékařů" si můžete přečíst článek dětské stomické sestry o příčinách vzniku stomie u dětí a také se v něm dozvíte celou řadu doporučení, jak správně pečovat o dítě se stomií. Celý článek je k dispozici ZDE.