Aktuální číslo

Časopis RADIM

Zavolejte si o bezplatný časopis Radim na naši Stomalinku® 800 122 111.

 

Přinášíme vám nové číslo časopisu Radim!

 

Convatec

Přinášíme  další číslo časopisu Radim. Naleznete v něm celou řadu užitečných  článků, rad stomasester a lékářů, ale i rozhovorů s vámi, stomiky.  Příloha časopisu Radim se věnuje produktům. Tentokráte se zaměříme na to, jak zabránít podtékání, jak vyrovnat nerovnosti v okolí stomie a rovněž budeme hovořit o vyrovnávacích páscích Varimate.

 

 

Titulka 2 22

 

Rady stomasester

Zaměřili jsme se na 10 nejčastějších stomických přešlapů. Dalším tématem je kontrola u stomasestry. Nutnost nebo zbytečnost? Kdy naposledy jste byli na kontrole vy? Jak je to s koloskopií u stomiků a jak se na toto vyšetření správně připravit přináší další příspěvek stomasester. Poslední článek připravila urologická sestra a upřesňuje specifika v ošetřování urostomií.

 

Představení stomasester

Je nám ctí vám představit urologickou sestru Mgr. Pavlu Örhalmi. Pavla je velmi aktivní sestra, která se věnuje své práci tělem a duší a je to znát. Budeme moc rádi, když s námi bude na časopise RADIM spolupracovat i nadále.

 

Slovo lékaře

V této rubrice navážeme na rady stomasester a podíváme se na koloskopické vyšetření z pohledu lékaře a proč to vždy nemusí vyjít dle našich představ.


Psychologické  okénko

Kdo nestihnul listopadový webinář o sebepřijetí, může zhlédnout záznam na webu, nebo si přečist náš článek na stejné téma.