Popáleniny

Typy ran

Popáleniny jsou poranění, která vznikají jako důsledek kontaktu povrchu těla s vysokými teplotami, případně působením chemikálií, elektřiny či ozářením. Podle závažnosti se popáleniny dělí do několika stupňů, ale míru popáleniny často nelze určit ihned po vzniku. Popáleniny se totiž mohou působením dalších okolností prohlubovat.

1. Stupeň: Popálenina je zarudlá, bez otoků.
2. Stupeň: Popálenina je krytá puchýřem, který praská a odhaluje podkoží
3. Stupeň: Popálenina je bílá, nebolestivá, protože jsou zničena nervová zakončení.

Závažnost popáleniny je určena rozsahem a také hloubkou. Otevřené popáleniny, kdy je odhaleno podkoží se mohou lehce infikovat a pak je léčba komplikovanější.

Léčba popálenin

V případě, že je pokožka zasažena rozsáhlou popáleninou, je nutné vždy vyhledat lékaře. Hojení hlubokých, otevřených a infikovaných ran je náročný proces a jen lékař je schopen posoudit například míru infekce.

Obecně platí, že i k léčbě popálenin může maximálně pomoci terapie vlhkého hojení rány. Speciální krytí udrží ránu ve vlhku, zabrání šíření infekce a podporuje granulaci a epitelizaci rány. Výrobky z řady Aquacel™ Ag Burn jsou vyráběny v několika základních rozměrech bez vrchní ochranné vrstvy a bez přilnavých okrajů, dají se tak dobře stříhat. K dispozici je také několik velikostí rukavic – k aplikaci na dlaň. O možnostech použití krytí Aquacel se poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Doporučujeme:
Na lehčí popáleniny doporučujeme Aquacel ™Foam.

Díky tomuto krytí je léčba kratší, méně bolestivá, převazy nejsou nutné tak často. Převazy jsou rychlé a nekomplikované.
Vyžádejte si krytí Aquacel™ u svého lékaře.