Parkinsonova choroba     

Infuzní péče              

Co je Parkinsonova choroba?

Parkinsonova choroba je degenerativní porucha centrálního nervového systému způsobující zhoršování pacientových motorických a řečových schopností a dalších funkcí. Někteří pacienti nemusí být schopni efektivně zvládat své onemocnění pomocí předepsané medikace, což má za následek nepředvídatelné kolísání terapie.


Léčba Parkinsonovy choroby apomorfinem

K léčbě Parkinsonovy choroby se používá apomorfin hydrochlorid. Často je předepisován pacientům, kteří nereagují dobře na jinou terapii, nebo u kterých častěji dochází k období „výpadků“ terapie. Lék působí rychle a spolehlivě tak, aby lidé, kteří potřebují být v určitých okamžicích aktivní, mohli pokračovat ve svých běžných činnostech.

Apomorfin je podáván subkutánně (podkožně):

  • V injekcích pomocí předplněných jednorázových dávkovacích per
  • Jako kontinuální infuze pomocí stříkačkové infuzní pumpy s předplněnou stříkačkou


Apomorfinová infuzní terapie

Kontinuální infuzní terapie apomorfinu může pomoci zlepšit kvalitu života pacientů. Pacient používá bateriově napájenou infuzní pumpu se stříkačkou pro podávání určitého kontinuálního množství léku dle potřeby a s možností úpravy dávkování během dne.

Pro podávání apomorfinu pacient zavede infuzní soupravu pod kůži a připojí ji k infuzní pumpě. Pacient musí infuzní soupravu měnit nejméně jednou za den.


Apomorfin a infuzní set neria™

Infuzní set neria™ je (in vitro) testován pro používání s apomorfinem.1 Díky kvalitě a propracovanému designu je infuzní set neria™ perfektní volbou pro pacienty s Parkinsonovou chorobou léčené kontinuálními infuzemi apomorfinu.


Klinické studie

Klinické studie ukázaly, že infuzní set neria™ pomáhá minimalizovat bolest při zavádění infuze a redukovat trauma způsobené průnikem jehličky.2-3