Primární imunitní deficience

Infuzní péče              

Co je primární imunodeficience?

Lidský imunitní systém chrání tělo proti infekcím. Imunodeficientní stav (stav nedostatečné obranyschopnosti) nastává, když část imunitního systému neplní správně svou funkci, nebo zcela chybí.

Pacienti trpící primární imunodeficiencí postrádají imunoglobuliny (protilátky), což jsou speciální bílkoviny v krvi, které bojují proti infekcím a jsou důležité pro správnou funkci imunitního systému. V důsledku významného nárůstu náchylnosti k infekcím mívají pacienti s primární imunodeficiencí často sníženou kvalitu života. Nicméně při správné lékařské péči může mnoho pacientů vést plnohodnotný a nezávislý život.


Substituční imunoglobulinová terapie jako léčba primární imunodeficience

Imunoglobulinová terapie je jednou z několika účinných lékařských metod, které jsou k dispozici pro léčbu primární imunodeficience. Pro nahrazení chybějících imunoglobulinů jsou připravené náhradní imunoglobuliny z krevní plasmy zdravých dárců, a tyto náhradní látky jsou injekčně zavedeny do krve pacientů pomocí infuze, která může být subkutánní nebo intravenózní. Tato metoda představuje substituční terapii, kterou pacient musí podstupovat celoživotně.


Frekvence léčby

Frekvence léčby závisí na způsobu podávání a na typu léku. Pacient používá mechanicky nebo bateriově poháněnou stříkačkovou infuzní pumpu pro subkutánní nebo intravenózní podávání určitého kontinuálního množství imunoglobulinů.


Subkutánní infuze imunoglobulinů s infuzním setem neria™

Pokud je upřednostňována subkutánní infuze, je infuzní set neria™ dokonalou volbou. Pacient zavede infuzní soupravu pod kůži a propojí ji s infuzní pumpou. Infuzní set neria™ je zvláště vhodný pro podávání imunoglobulinů díky výběru souprav pro více zaváděcích míst pro větší objemy..

Infuzní set neria™ je (in vitro) testován pro používání k imunoglobulinové terapii1. Díky kvalitě a propracovanému designu je infuzní set neria™ perfektní volbou pro pacienty léčené imunoglobuliny.

Klinické studie

Klinické studie ukázaly, že infuzní set neria™ minimalizuje bolest při zavádění infuze a redukuje trauma způsobené průnikem jehličky.2-3