Adhezní technologie Esteem Synergy® 

Stomické pomůcky

Sáčky a podložky systému Esteem synergy® se k sobě pojí pomocí lepicí plochy na sáčku a průhledné plochy podložky. Díky tomuto jedinečnému způsobu připojení v sobě systém Esteem synergy® spojuje výhody jednodílného a dvoudílného systému.

Sáčky jsou opatřeny filtrem k deodorizaci střevního obsahu. V balení jsou přelepky, které se používají k ochraně filtru při styku s vodou (koupání, sprchování apod.). Jakmile sáček uschne, přelepku odstraňte. Sáčky se mohou opakovaně (až 25krát) odlepovat a přilepovat v případě potřeby na průhlednou plochu podložky. Je ovšem nutné dbát na to, aby se lepicí část sáčku nezvrásnila a neudělaly se na ní při nasazování sáčku záhyby. Zároveň je třeba mít průhlednou plochu podložky stále čistou a suchou.

Sáčky a podložky Esteem synergy® jsou vyráběny ve velikostech otvoru do 35 mm, do 48 mm a do 61 mm. Vždy musíte mít stejnou velikost sáčku a podložky. Jako pomůcka Vám může posloužit barevné rozlišení velikostí, které je stejné u sáčků i podložek (k velikosti označené zelenou barvou u podložek patří sáčky velikosti označené rovněž zelenou barvou apod.)


Podložky Esteem synergy®


Esteem synergy® podložky Stomahesive® jsou celé z hmoty Stomahesive® a podporují hojení pokožky v okolí stomie. Tyto podložky jsou k dispozici s možností vystřižení až do 61 mm.

Esteem synergy® podložky flexibilní mají vnitřní část v okolí stomie z hmoty Stomahesive® a okraje z mikropóru. Tyto podložky jsou ohebnější a jsou vhodné pro uživatele vykazující zvýšenou pohybovou aktivitu. Vyrábějí se do velikosti otvoru až 61 mm.

Zcela nový způsob ošetřování stomie představuje – Esteem synergy® tvarovatelná podložka konvexní určená pro ošetřování vpadlých stomií. Vnitřní část podložky z hmoty Durahesive® se vytvaruje prsty tak, že se přizpůsobí různým tvarům a velikostem stomií až do velikosti 45 mm bez použití nůžek. Svou přilnavostí velice dobře zabraňuje eventuálnímu podtékání stolice. Okraj podložky je z mikroporu, čímž poskytuje vysokou míru flexibility podložky. Vyrábějí se ve třech různých velikostech:
35/13–22 mm, 48/22–33 mm, 61/33–45 mm.

Uzavřené sáčky Esteem synergy®
Kolostomické sáčky Esteem synergy® jsou vybaveny moderním filtračním systémem, který dokáže eliminovat zápach způsobený širokou škálou látek. Filtr je třeba chránit přelepkou před stykem s vodou. Vyrábějí se ve velikostech standard (béžové s filtrem a průhledné s filtrem) a malý (béžové s filtrem).

Výpustné sáčky Esteem synergy® InvisiClose®
Tyto sáčky jsou k dispozici v béžové barvě, standardní velikosti a s vystřiženým otvorem 35 mm, 48 mm a 61 mm. Výpust sáčku se uzavírá pomocí suchých zipů. Sáček je opatřen reverzní kapsičkou, kam můžete schovat uzavřenou výpust a velikost sáčku se zmenší.

Použití sáčku Esteem synergy® InvisiClose®
1.    Uzavřete výpust přeložením suchých zipů, aby celou plochou do sebe zapadly a stiskněte je. Výpust je uzavřena po celé své ploše.
2.    Přehněte přední část reverzní kapsičky, a tím uschováte výpust dovnitř.
3.    Přehnutím nazpět opět uvolníte uzavřenou výpust z kapsičky.
4.    Výpust je bezpečně uschovaná v reverzní kapsičce.

Vypouštění sáčku
1.    Přehnutím nazpět opět uvolníte uzavřenou výpust z reverzní kapsičky.
2.    Oddělením obou částí suchých zipů od sebe výpust uvolníte.
3.    Pro snadnější otevření výpusti a vyprázdnění sáčku tiskněte dva bílé koncové proužky proti sobě. Výpust důkladně očistěte a osušte. Před dalším uzavřením musí být výpust čistá a suchá.

web banner regulace reklamy