Esteem™+ Flex Convex

Stomické pomůcky

web banner regulace reklamy
Aplikační postup Esteem+ Flex Convex
Esteem+ Flex Convex

Esteem®+ Flex Convex je jednodílný konvexní sáček určený kolostomickým, ileostomickým i urostomickým pacientům. Je vhodný pro stomie v úrovni břišní stěny, pro vpadlé stomie, pro stomie v kožní řase či v blízkosti jiných kožních nerovností.

Sáček dobře přilne k tělu a přizpůsobí se každé nerovnosti bez nutnosti použití dalšího příslušenství pro vyrovnání. Šetří tak čas a přináší pocit bezpečí a jistoty.

Konvexita pomůcky umožní vyvinout dostatečný tlak na okolí, aby stomie byla vtažena dovnitř do sáčku. Nemusíte se tak obávat podtečení. Kůže v okolí stomie je dobře chráněna a nedochází k jejímu dráždění, které by mohlo vést ke zhoršení přilnavosti pomůcky.

Lepicí plocha si zároveň uchovává flexibilitu a nebrání tak v žádném pohybu. Věnujte se všem svým oblíbeným aktivitám bez omezení!

Esteem+ Flex Convex má poutka pro přídržný pásek, který zajistí, že sáček zůstane v každém případě na svém místě.

Kontrolní okénko usnadní výměnu a umožní vizuální kontrolu po celou dobu nošení.

Pro kolostomiky a ileostomiky jsou dostupné velikosti sáčků ve čtyřech variantách konvexity - V0, V1, V2, V3. Pro urostomiky jsou dostupné tři varianty, V1, V2, V3. Jednotlivé varianty se liší šířkou.

Konvexita V0 je nejširší. Je určena kolo- a ileostomikům s velikostí stomie 20-57 mm. Hodí se pro vpadlé stomie a pro stomie v kožní řase. Vhodná je také pro nově operované pacienty, kteří mají stomii nateklou a zvětšenou.
Konvexita V1 je určena urostomikům s velikostí stomie 10-43 mm a kolo- a ileostomikům s velikostí stomie 20-43 mm. Je vhodná zejména v případech, kdy se kolem stomie vyskytují nerovnosti nebo je v úrovni břišní stěny.
Konvexita V2 má střední šířku. Je určena urostomikům s velikostí stomie 10-35 mm a kolo- a ileostomikům s velikostí stomie 20-35 mm. Hodí se pro stomie v kožní řase anebo mírně vpadlé.
Konvexita V3 je nejužší. Je určena urostomikům s velikostí stomie 10-25 mm a kolo- a ileostomikům s velikostí stomie 20-25 mm. Vyhovuje vpadlým stomiím pod úroveň břišní stěny.

Výpustné sáčky mají výpust Safe-Seal. Ta se přehne v polovině vyztužených pásků, několikrát otočí směrem k chlopni a uzavře se pomocí suchých zipů. Pro větší komfort ji lze schovat pod netkanou textilii sáčku. Součástí balení je i svorka, která se dá použít místo zipů.

Limity pro jednodílný systém:

  • uzavřené sáčky - 2 na den
  • výpustné a urostomické sáčky - 1 na den

Jednodílný systém je plně hrazen pojišťovnou.