Natura® a Natura®+

Stomické pomůcky

web banner regulace reklamy

Dvoudílný systém NATURA® se skládá ze dvou částí - podložky a sáčku. Každý z vás si může vybrat typ podložky a sáčku, který vám bude nejlépe vyhovovat. Výhody dvoudílného systému spočívají v tom, že podložka vám vydrží na těle až 3 dny a měníte si pouze sáček. Kůže v okolí stomie je tedy méně namáhaná.

Podložky Natura® jsou základem dvoudílného systému. Všechny typy podložek lze kombinovat se všemi druhy sáčků dvoudílného systému za předpokladu, že mají stejný průměr přírubového kroužku.

Jaké máme typy podložek?
Plochá tvarovatelná podložka zajišťuje dokonalé přilnutí ke stomii, a tím zabraňuje podtékání. Umožňuje vytvoření požadovaného tvaru i velikosti otvoru bez použití nůžek. Otvor vytvarujete prsty.

Podložka plochá tvarovatelná s harmonikovým kroužkem umožňuje komfortní a jednoduché nasazení sáčku bez tlaku na břicho. Tato podložka je vhodná zejména v pooperačním období nebo pečuje-li o stomika jiná osoba.

Konvexní tvarovatelná podložka se také tvaruje pouze prsty bez použití nůžek. Tato podložka je vhodná pro vpadlé stomie.

Konvexní střihatelná podložka s harmonikovým kroužkem spojuje možnost komfortního nasazení bez tlaku na břicho a užití pro vpadlé stomie nebo stomie v kožní řase. Vhodná je zejména v pooperačním období.

Flexibilní podložka se stříhá a je velice ohebná. Střed podložky je tvořen také hmotou Stomahesive®, ale okraje jsou z bílého mikropóru.

Podložka flexibilní s harmonikovým kroužkem si zachovává svoji pružnost, ohebnost, diskrétnost a navíc díky harmonikovému kroužku umožní jednodušší nasazení sáčku na podložku bez jakéhokoli tlaku na břišní stěnu. Je vhodná pro všechny stomiky.

Podložka Stomahesive® je tvořena vrstvou hmoty Stomahesive® po celé ploše. Je hojivá po celé ploše a zároveň dostatečně ohebná. Podložka se stříhá.

Jak používat tvarovatelné podložky?
Z vnitřní části podložky vytvarujeme prsty pružnou manžetu, která bezpečně přilne ke stomii a zabrání podtékání. Okraj podložky je z poddajné textilie tvořené hydrokoloidy, čímž zvyšuje šetrné a flexibilní přilnutí k pokožce. Vnitřní část podložky lze vytvarovat do velikosti 36 mm u podložek s velikostí přírubového kroužku 45 mm, do 48 mm u podložek s přírubou 57 mm a do 61 mm s přírubou kroužku 70 mm. Podložka Convex tvarovatelná je určena pro stomiky s vpadlou stomií s nepravidelným tvarem. Tato podložka umožňuje ošetření vpadlé stomie s možností přizpůsobení otvoru dle potřeby. Vnitřní část podložky lze vytvarovat prsty do velikosti 36 mm u podložek s velikostí přírubového kroužku 45 mm a do velikosti 45 mm u podložek s velikostí přírubového kroužku 57 mm. Na míru vytvarovaná podložka dobře přilne ke kůži a zabrání podtékání stolice. Okraj podložky z mikroporu zajistí její ohebnost. Tento typ podložky slouží jako skvělá prevence před poraněním peristomální kůže (kůže v okolí stomie).

Z jakých sáčků mohu vybírat?


Uzavřené sáčky Natura®+
Uzavřené sáčky Natura®+ jsou vhodné pro stomiky s tuhou stolicí. Jsou opatřeny vrstvou z netkané textilie, která zpříjemňuje pocit při nošení. Zároveň mají zabudovaný uhlíkový filtr, který pohlcuje pachy a dovoluje unikání plynu.

Sáčky Natura® výpustné InvisiClose®+
Sáčky Natura® InvisiClose® umožňují opakované vypouštění řídkého střevního obsahu, aniž by došlo k potřísnění oděvu. Výpust je opatřena suchými zipy, které do sebe spolehlivě zapadají. Díky tomuto systému zvládají obsluhu sáčku i méně zruční stomici. Sáčky na těle nechladí a kůže se pod nimi nepotí, protože na jejich povrchu je prodyšná netkaná textilie. Filtr, který slouží k neutralizaci zápachu, je potřeba chránit před vlhkem. Před koupáním se filtr přelepí samolepkou a zabrání se tak jeho znehodnocení. Tyto sáčky se připevňují k podložce pomocí přírubového kroužku. K dispozici jsou v béžové barvě s průměrem přírubového kroužku 38, 45, 57 mm a 70 mm.
Dále nabízíme i sáček o velikosti 100 mm, je průhledný s filtrem.

Urostomické sáčky Natura®+
Urostomické sáčky Natura®+ mají příjemný povrchový materiál na straně těla, zpětnou chlopeň, která zabrání styku moči se stomií, komorový systém, který zajistí rovnoměrné rozložení moči a diskrétní profil sáčku. Díky nové, měkčí výpusti se sáček snadno vypouští.
Sáčky jsou ve standardním provedení o objemu 390 ml ve velikosti přírubového kroužku 32, 38, 45, 57 a 70mm.
Součástí balení urostomických sáčků Natura®+ jsou i dva konektory. Pomocí konektoru můžete připojit noční sběrný sáček, který má kapacitu 2 000 ml.

Urostomické sáčky Natura®
Urostomické sáčky Natura® slouží ke sběru moči. Sáčky jsou vybaveny zpětnou chlopní, která zabraňuje návratu moči zpět ke stomii. Dodávány jsou ve dvou objemových velikostech. Standard o objemu 330 ml a malý o objemu 175 ml. Noční sáček o objemu 2 000 ml může být na noc připevněn k libovolnému urostomickému sáčku nebo může být použit pro ležící pacienty. 

Kódy všech jednodílných sáčků a nejen jich najdete v brožuře Jak předepisovat stomické pomůcky a příslušenství.

Aplikační postup ploché tvarovatelné podložky Natura+
Aplikační postup ploché tvarovatelné podložka Natura s harmonikovým kroužkem
Aplikační postup flexibilní podložky Natura+ vytřihovatelné
Aplikační postup flexibilní podložky Natura s harmonikovým kroužkem 
Aplikace konvexní tvarovatelné podložky Natura+
Aplikace konvexní podložky Natura s harmonikovým kroužkem