Esteem®+ tvarovatelný

Stomické pomůcky

web banner regulace reklamy
Esteem®+ tvarovatelný

Esteem®+ tvarovatelný je jednodílný sáček, který je určen kolostomickým a ileostomickým pacientům. Otvor v sáčku se nevystřihuje, ale tvaruje se prsty, což s sebou přináší řadu výhod.

Tvarovatelná technologie® Convatec účinně funguje jako prevence proti podtékání. Je však důležité, aby vaše stomie byla alespoň 0,5 cm nad úrovní břišní stěny.

Více o tvarovatelné technologii se dozvíte také ZDE.

Nejdůležitější výhodou tohoto sáčku je eliminace podtékání díky pružné manžetce, kterou jednoduše vytvarujete prsty bez nutnosti vystřihování! Manžetka jemně a přitom dokonale obemkne stomii a přizpůsobí se jejímu tvaru i velikosti. Kůže v okolí stomie je tak dobře chráněna a nedochází k jejímu dráždění. Pomůcka vám díky dokonalému přilnutí bude výborně držet.

Další výhodou tohoto sáčku je, že má i tzv. kontrolní okénko. Díky němu jste si naprosto jisti, že sáček lepíte na správné místo.

Esteem®+ tvarovatelný je k dispozici ve variantách: uzavřené sáčky béžové a výpustné sáčky béžové nebo průhledné. Sáčky jsou určeny pro stomiky, kteří mají velikost stomie 20-30 mm, 30-40 mm a 40-50 mm.

Součástí u jednodílných tvarovatelných stomických sáčků Esteem®+ výpustných ve velikosti 40–50 mm je výpust InvisiClose® s chlopní. Výhodou této výpusti je, že k důkladnému zacvaknutí suchých zipů není třeba velkého tlaku. Slyšitelné i citelné zacvaknutí suchých zipů uvítají zejména stomici s horší jemnou motorikou. Rozložení výstužných proužků umožní důkladné rozevření výpusti a jednodušší vyprázdnění sáčku. Součástí výpustných sáčků je samozřejmě reverzní kapsička, která poskytuje ještě větší bezpečí i komfort zmenšeného sáčku.

 

Podívejte se na aplikační postup, který vám poradí, jak použít tvarovatelný Esteem+®  Níže naleznete i instruktážní video:

Aplikační postup Esteem®+ Tvarovatelný
Esteem®+ tvarovatelný
Zkušenosti Rebeccy s tvarovatelnou technologií

Limity pro jednodílný systém:

  • kolostomici - 2 sáčky na den
  • ileostomici - 1 sáček na den

Jednodílný systém je plně hrazen pojišťovnou.